Trenutno se nalazite na strani: Vesti Sport Košarka I pored poraza osvojena jesenja titula
 
 

I pored poraza osvojena jesenja titula

Košarkaši KK Radnički 1950 i pored poraza u okviru trinaestog kola Srpske lige - grupa Zapad od KK UB postali su jesenji prvaci.

Oni su su sinoć u prepunoj dvorani u Ubu poraženi u derbiju poslednjeg kola od drugoplasirane i izuzetno motivisane domaće ekipe rezultatom 72-51 po četvrtinama-15-13,14-6, 25-20 i 18-12. Sam početak utakmice protekao je u nervoznoj i neorganizovanoj igri obeju ekipa,pa je prva deonica završena rezultatom 15-13. U drugoj četvrtini našim momcima ništa nije polazilo za rukom,iako su iskazali veliku želju i borbenost, jednostavno dodje dan kada se sve okrene protiv našeg kluba. Da nesreća ne dolazi sama, pokazala je je i neugodna povreda sjajnog Miloša Blagojevića - Malog Gibeta krajem poluvremena. U pitanju je povreda kolena,a naredni dani pokazaće stepen ozbiljnosti povrede i u kolikom vremenskom periodu će naša ekipa biti lišena pomoći ovog izvanrednog momka, perfektnog studenta medicine iz čuvene kragujevačke sportske porodice Blagojević. Sve ove okolnosti,iskoristila je izuzetno motivisana domaća ekipa predvodjena Lukom Milosavljevićem i Ivanom Popovićem koji je sa našim asovima Filipom Lalovićem i Ivanom Nedeljkovićem.

Letos u Kragujevcu, osvoji Univerzitetsko Evropsko prvenstvo u basketu 3 na 3, i prelomila mec već u ovom intervalu,dobivši ga 14-6,a poluvreme 29-19. U trećoj četvrtini, isti tandem potpomognut Danilovićem, Veselinovićem, Boričićem i Jadraninom nastavio je uvećava prednost, a sve to nisu uspeli da spreče probudjeni Tripković, Kostić,Todorović i kapiten Drašković. Pokušavao je trener Todorović da izmenama da pokrene naše asove, ali večeras to nije bilo veče kragujevčana.

Zaključak je da je bolje da se to desilo sada, nego u prolećnim odlučujućim borbama za I B ligu. U poslednjoj četvrtini, domaća ekipa je rutinski posao privela kraju, a našim momcima ostaje da uzdignute glave proslave predstojeće praznike i u novoj godini, kao lideri na tabeli,krenu u juriš na davno zacrtani cilj - PRVU B LIGU. Prvenstvo u Srpskoj ligi Zapad nastavlja se 24.januara, a vi ćete poštovani prijatelji biti obaveštavani o pripremama i pripremnim utakmicama našeg kluba od vašeg izveštača Boška Pejakovića.

KK UB - JAGODIĆ, MILOSAVLJEVIĆ 17, JADRANIN 6, POPOVIĆ 27, MARKOVIĆ 4, MOJSILOVIĆ, VESELINOVIĆ 7, JOVANOVIĆ, BORIČIĆ 4, DANILOVIĆ KAP 7 I PECINAR TRENER-DUŠAN RUŽIČIĆ

KK RADNICKI 1950 - KOSTIĆ 7, LALOVIĆ 9, BLAGOJEVIĆ 2, NEDELJKOVIĆ, ZEC, TRIPKOVIĆ 12, RADENKOVIĆ 3, POPOVIĆ,J.TANASIJEVIĆ 9, TODOROVIĆ 5, DRAŠKOVIĆ KAP 7 I N. TANASIJEVIĆ TRENER : IGOR TODOROVIĆ

foto: KK Radnički - Miloš Tripković

Dodaj komentar

Svi komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju svake vrste neće biti objavljeni. Na ovom portalu govor mržnje je strogo zabranjen. Ime i e-mail adresa su obavezni za sve neregistrovane korisnike sajta.
Zadržavamo pravo izbora komentara koji će biti objavljeni.


Sigurnosni kod
Osveži