Trenutno se nalazite na strani: Vesti Sport Tenis JJ briljantna na startu u Istanbulu

JJ briljantna na startu u Istanbulu

Najbolja srpska teniserka Jelena Janković startovala je sjajnom pobedom nad Viktorijom Azarenkom na završnom turniru sezone u Istanbulu.

Jankovićeva je do trijumfa došla sa 6:4, 6:3, posle jednog sata i 50 minuta.

Azarenka je na samom startu meča odigrala veoma siguran servis gem, Jeleni je prepustila samo poen. Na isti način srpska teniserka je uzvratila za izjednačenje 1:1, a potom uspela da izvrši veliki pritisak na Beloruskinju i dode do tri prilike za brejk. Azarenka je uspela da odbrani prve dve šanse koje je JJ imala, ali treću nije, pa je Jankovićeva brzo povela sa 2:1.

Međutim, u narednom gemu Azarenka je odmah uzvratila brejkom, a iako je povela sa 40:0 Jankovićeva joj je odlično parirala sa osnovne linije i uspela da dođe do nove šanse za brejk. Jelena je iskoristila novu brejk loptu za vodstvo 3:2, pošto je odlično gradila poene i koristila greške svoje rivalke. Jankovićeva je vrlo pametno odigrala u gemu koji je sledio, sjajno je koristila bekhend slajs i potvrdila je brejk.

Azarenka je uspela da u sedmom gemu prekine niz srpske teniserke, a potom je dosta namuči na servisu. Taj gem trajao je deset minuta i 36 sekundi, bio je pun preokreta, ali je Jankovićeva uspela da povede sa 5:3 i dode na korak od osvajanja seta. Priliku da završi set Jelena je imala već u narednom gemu, kada je izborila dve set lopte, ali je baš tada Azarenka zaigrala znatno bolje i bar za jedan gem produžila set. Jankovićeva je u odlučujućem gemu odigrala odlično, sve vreme je diktirala tempo i iskoristila je ukupno četvrtu set loptu za vodstvo od 1:0.

Jankovićeva je u drugom setu nastavila tamo gde je stala u prvom. Odmah je uspela da izbori brejk lopte, ali se Azarenka odbranila. Jelena je uz dosta muke izjednačila na 1:1, dok je Beloruskinja potom i dalje imala velikih problema sa servisom. Srpska teniserka je to odlično iskoristila, došla je do 0:40 i pošto je realizovala drugu brejk loptu povela je sa 2:1.

Vrlo brzo je Jelena osigurala brejk, a potom je imala šansu za novi zahvaljujući greškama Azarenke na servisu. Ipak, posle velike borbe tokom najdužeg gema u meču, koji je trajao 13,5 minuta, Azarenka je bila ta koja je prva vezala dva poena i smanjila je na 3:2. U narednim gemovima obe su osvajale svoje servis gemove, JJ mnogo sigurnije od Azarenke, koja je tako u devetom gemu servirala za ostanak u meču.