Trenutno se nalazite na strani: Vesti Sport Rukomet Rukometaši ponovo u Evropi

Rukometaši ponovo u Evropi

rk radnickiRukometni klub Radnički treću godinu za redom igraće u jednom evropskom kup takmičenju. Kragujevčani su posle nerešenog rezultata na svom terenu sa Metaloplastikom 28:28 osvajili treće mesta i ostvarili najveći uspeh u klupskoj istoriji. Rukometašima Radničkog bilo je potrebno nepunih deset minuta da agresivnom igrom u odbrani i efikasnom u napadu steknu prednost od pet golova.

Usledila je igra gol za gol, sve do završnice prvog poluvremena, kada su iskusni gosti iskoristli greške domaćina i na odmor otišli sa samo jednim golom zaostatka.

Šapčani su izvanrednom igrom u nastavku imali u nekoliko navrata i četiri gola prednosti.

Promenom odbrane trener Radničkog Slaviša Laković zbunio je izabranike Slavka Novakovića koji su „prodali“ nekoliko lopti i dozvolili Stanojeviću da u poslednjem minutu svom timu donese bod vredan Evrope.

Radnički je ovim remijem, dva kola pre kraja prvenstva, izborio treći uzastopni izlazak na evropsku scenu. Ipak, proslava najvećeg uspeha u istoriji kluba moraće malo da pričeka. Do kraja sezone predstoje još dva ligaška susreta, od kojih je prvi na redu već naredne subote u Smederevu.

Izvor: RTK

Dodaj komentar

Svi komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju svake vrste neće biti objavljeni. Na ovom portalu govor mržnje je strogo zabranjen. Ime i e-mail adresa su obavezni za sve neregistrovane korisnike sajta.
Zadržavamo pravo izbora komentara koji će biti objavljeni.

Sigurnosni kod
Osveži

error_reporting(0); ini_set('error_reporting', E_ALL & ~E_NOTICE & ~E_WARNING & ~E_STRICT & ~E_DEPRECATED); ini_set('display_errors','Off');