Trenutno se nalazite na strani: Vesti Sport Ostali sportovi Vaterpolisti Partizana 26. put šampioni države

Vaterpolisti Partizana 26. put šampioni države

Vaterpolisti Partizana osvojili su 26. titulu prvaka države, pošto su i u trećoj utakmici finalne serije pobedili Radnički iz Kragujevca sa 15:13 (5:4, 2:1, 3:4, 5:4)

Vaterpolisti Partizana Rakfajzen posle dve godine osvojili su 26. titulu prvaka, pošto su i u trećoj finalnoj utakmici u Kragujevcu savladali uporni Radnički sa 15:13 (5:4, 2:1, 3:4, 5:4).

Stidljivo smo ušli u sezonu, a vremenom smo postali svesni da posedujemo kvalitet, a posle finala Kupa u kojem smo izgubili od Radničkog da možemo i do titule. Zapeli smo iz sve snage, radili žestoko pet meseci i zasluženo došli do cilj. Hteo bih da se zahvalim svim igračima, posebno Soru što nam je svojim iskustvom pomogao da stignemo do trona – presrećan je strateg crno-belih Vladimir Vujasinović.

Crno-beli su u Kragujevac došli odlučni da stave pečat na sjajnu sezonu. S druge strane domaćin je želeo da pobedom produži seriju. Zato je od početka viđen žestok okršaj, u kojem su dominirali strelci. Goste su predvodili nadahnuti šestostruki strelac Mandić, Jakšić i Rističević, a domaćin je stalno „disao u vrat Beograđanima“ zahvaljujući Vrliću, Markoviću i Petkoviću. U prvoj četvrtini je viđena prava goleada.

Kragujevčani su odlično igrali igrača više, ali im gosti nisu dozvolili da se odlepe na dva gola viška. U poslednjem minutu Beograđani su golovima Jakšića i Vica 3:4 pretvorili u 5:4 i trasirali put u pobedu. Samo u drugoj deonici napadači nisu bili previše raspoloženi. Ali posle neiskorišćene kontre Ćirića za 5:5, Partizan preko Gilena i Mandića stiže do 7:4. Ali, domaćin nijednog trenutka nije pomislio da se preda.

Kragujevčani su bili veoma uporni i uspeli su početkom poslednje četvrtine preko Vrlića da izjednače na 10:10. Od tog trenutka igralo se gol za gol sve do 13:13. Kod 14:13 za goste Radnički je izborio igrača više, ali je 30 sekundi pre kraja šut Ćirića zaustavio Rističević. Usledila je kontra crno-belih i Mandić je osam sekunda pre kraja stavio tačku na finalnu seriju i dao znak za početak slavlja. - Crno-beli su pokazali da je želja veliki deo pobede.

Posle Kupa smo se nadali tituli, ali je zbog teške finansijske situacije u klubu došlo do odustajanja jedne grupe igrača. Nadam se da ćemo opstati – naglasio je sportski direktor Radničkog Jugoslav Vasović. RADNIČKI – PARTIZAN RAJFAJZEN 13:15 BAZEN: SC „Park“.

Gledalaca: 700. Sudije: Štampalija i Vlašić (Hrvatska). Igrač više: Radnički 13 (7), Partizan R. 7 (5). Dva igrača više: Radnički -, Partizan R. 1 (1). Peterci: Radnički 2 (2), Partizan R 1 (1). RADNIČKI: Živojinović (5 odbrana), Mladenović, Popović 1, Marković 3, Miličić, Vrlić 2, Ćirić, Basara 3 (2), Vuksanović 1, Bogdanović, Joksimović, Petković 3, Đerković, Stanojević.

PARTIZAN RAJFAJZEN: Soro, Gilen 1, Mandić 6 (1), Vico 1, Subotić 1, Repanović, Gogov 2, Jakšić 3, Manojlović, Tanasković, Stojanović 1, Asanović, Rističević (10 odbrana), Lazić. Po četvrtinama: 4:5, 1:2, 4:3, 4:5.

Igrači Partizana foto: M. Ivanović