Trenutno se nalazite na strani: Vesti Sport Košarka "NA KRILIMA ORLA " DO TREĆE POBEDE U NIZU
 
 

"NA KRILIMA ORLA " DO TREĆE POBEDE U NIZU

Košarkaši KK Radnički zabeležili su u kragujevačkoj hali "Jezero" treću pobedu u nizu savladavši Veliku Planu rezultatom 80:78 (20:12,21:25,20:21,19:20).

 

Od prve četvrtine"crveni"su nametnuli svoj stil igre.Najveće pojačanje ovog leta Srdjan Stojanović poveo je naše momke stazom uspeha već od početka utakmice.

Sjajan u odbrani bio je takodje novajlija Beloica uz podršku kapitena Draškovića. Kod gostiju su se od starta nametnuli Stevanović i gorostasni centar Arsić. Imao je u tim trenucima trenerski"njuh"domaći strateg Igor Todorović da uvede igru Tripkovića,koji mu je uzvratio sa serijom od šest poena i na prvi odmor se otišlo vodjstvom našeg kluba 20:12. Drugu četvrtinu gosti su započeli serijom 6:0 i došli u rezultatski egal.Na najbolji način odgovorile su naše vedete Kostić i Lalović i sigurno kontrolisali rezultat.

Oko tri stotine gledalaca u kragujevačkoj lepotici hali"Jezero"imalo je prilike u tim trenucima da uživa u dinamičnoj i borbenoj igri večerasnjih rivala.Temperamentni trener gostiju i nekadašnji as kraljevačke Sloge i vrsačkog Hemofarma Bojan Kusmuk,pokušao je čestim izmenama da poremeti ritam kragujevčana. Medjutim,to mu nije pošlo za rukom i na poluvreme se otišlo sa prednošću KK Radnički 1950 41:37. U trećoj deonici nastavila se rovovska borba izjednačenih rivala.Iznenadjujuće dobro nosio se sa 212 santimetara visokim Arsićem za glavu niži Ivan Nedeljković, usput stigavši da postigne dve vrlo važne trojke. Smireni kapiten Drašković donosio je potreban mir kragujevčanima u trenucima kada im je padala koncentracija.U ovoj četvrtini planjani su imali i jedino vodjstvo večeras i zebnja se u tim trenucima pomalo uvlačila u srca naših navijača.Ipak na poslednji odmor otišlo se vodjstvom kragujevčana 61:58.

Očekivala se u poslednjoj četvrtini iscrpljucujuća i neizvesna borba.Tako je bilo sve do polovine poslednjeg dela kada je stvar preuzeo u svoje ruke"MAESTRO" Srdjan Stojanović.Sjajno je predvodio "crvene"i naši momci su na četiri minuta do kraja stekli deset poena prednosti.Zaigrali su tim trenucima i Kostić i Lalović,koji su svojim prodorima ostavljali nemoćne planjane bez ikakve šanse da odnesu bodove iz Kragujevca.I pored dobre igre,zbog par grešaka ušlo se u neizvesnu završnicu gde je Stojanović pokazao po ko zna koji put svoju smirenost i doveo kragujevčane do treće pobede u nizu 80:78 za novu veliku radost kragujevčana. Još jednom su naši momci na večerašnjoj utakmici pokazali svoj kvalitet i veliku psihološku stabilnost,s obzirom na tešku situaciju u kojoj se klub nalazi.Trenerski tandem Todorović-Savić još jednom je maestralno vodio naše momke do četvrte pobede u ovoj sezoni kojom je KK Radnički 1950 ostao u vrhu tabele.

Sledećeg vikenda naš klub gostuje ekipi Srema u Sremskoj Mitrovici i vaš reporter će biti na licu mesta i blagovremeno vas izveštavati.

HALA"JEZERO" U KRAGUJEVCU.

GLEDALACA:300 SUDIJE: MAŽIĆ, VUJOVIĆ (BEOGRAD) NOVAKOVIĆ (ZRENJANIN)

KK RADNIČKI 1950: KOSTIĆ 15, LALOVIĆ 14, DJURDJEVIĆ, LAKIĆEVIĆ, NEDELJKOVIĆ 10, TRIPKOVIĆ 6, STOJANOVIĆ 21, POPOVIĆ 6, J.TANASIJEVIĆ, BELOICA 2, DRAŠKOVIĆ (KAP.) 6, N.TANASIJEVIĆ. TRENER: IGOR TODOROVIĆ

KK PLANA: DJURDJEVIĆ 4, ĆIRIĆ(KAP.), STEVANOVIĆ 12, BOGDANOVIĆ 12, KREMIĆ 3,ILIĆ 14, STARINČEVIĆ 12, DESPOTOVIC, PAVLOVIC, ARSIĆ 21. TRENER: BOJAN KUSMUK

Dodaj komentar

Svi komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju svake vrste neće biti objavljeni. Na ovom portalu govor mržnje je strogo zabranjen. Ime i e-mail adresa su obavezni za sve neregistrovane korisnike sajta.
Zadržavamo pravo izbora komentara koji će biti objavljeni.


Sigurnosni kod
Osveži