Trenutno se nalazite na strani: Vesti Sport Košarka KOLUBARA "PLITKA" ZA KRAGUJEVČANE
 
 

KOLUBARA "PLITKA" ZA KRAGUJEVČANE

Još jedan trijumf KK Radnički 1950 u utakmici IV kola II košarkaške lige na gostovanju.Ovoga puta "oružje" pred "Crvenima"položila je Kolubara u Lazarevcu rezultatom 76:70 (22:16,8:14,15:25,31:15) i velikim preokretom u poslednjoj četvrtini koji im je doneo čelo tabele u II košarkaškoj ligi.

 

Početak utakmice pripao je domaćinima,koji su predvodjeni prvim plejmejkerom Vukašinom Sindjelićem poveli 7:2.Ali naši momci ne bi bili to što jesu, kada se ne bi pribrali i brzo uspostavili ravnotežu na terenu.Kragujevčani su prešli u vodjstvo koje su održavali do kraja prve četvrtine.Raspoložen je bio tandem Kostić-Beloica,kojima je pomagao sve bolji Filip Lalović.Uz požrtvovanu igru u odbrani kragujevčani su prvu četvrtinu rešili u svoju korist rezultatom 22:16. Prenuli su se lazarevčani u drugoj četvrtini i uspeli da sustignu vodjstvo našeg tima.Ovaj deo utakmice bio je prilično izjednacen,i igrao se koš za koš.Razigrao se kod domaćih rezervni plejmejker Radović kome je asistirao raspoloženi Papić. Mogli su domaći da odu na poluvreme sa prednošću,ali to im nije dozvolio razigrani Miloš Tripković.Medjutim,sve nas je u tim trenucima brinula neubedljiva igra najvećeg ovosezonskog pojačanja Srdjana Stojanovića.Uz obostrano borbenu igru na poluvreme se otišlo u rezultatskom egalu 30:30. U trećem delu utakmice na terenu je postojao samo jedan tim-Kolubara.Sve je u tim trenucima polazilo domaćim košarkašima za rukom.Razigrao se prvi strelac Papić i postizao poene iz nekih neverovatnih pozicija.Imali su lazarevčani i dvanaest poena prednosti u pojedinim trenucima ,i činilo se da "crvena ladja"polako tone i na poslednji odmor otišlo se sa sigurnom prednošću Kolubare 55:45. Onda se u poslednjoj četvrtini pojavio ON,kada je teško-SRDJAN STOJANOVIĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uz mladjanog Janka Tanasijevića koji je uneo potrebnu živost našoj ekipi,Stojanović je na terenu radio šta je hteo,i dovodio do"ludila"zbunjene"rudare"Postigao je 19 poena u poslednjoj deonici,bio najzaslužniji za pobedu kao i na prethodnom gostovanju u Zrenjaninu.Pokazalo se da je odsutni igrač-direktor Nenad Tanasijević povukao vanserijski potez angažovanjem ovog tihog i uzornog momka.U penal završnici Stojanović i kapiten Drašković su dotukli lazarevčane za pobedu 76:70,i slavlje je moglo da počne.Prvo mesto na tabeli -to je trenutna realnost KK Radnički 1950. I pored besparice koja"trese"redove našeg kluba,momci su smogli snage uz stručni tandem Todorović-Savić da se izdignu iznad situacije i pobedjuju u II košarkaškoj ligi.Molimo sve strukture u lokalnoj samoupravi da pomognu našem klubu,da sav ovaj trud ne bi pao u vodu.U sledećem kolu u Kragujevcu gostuje ekipa Velike Plane,i to je još jedna šansa da se pobedom ostane na vrhu tabele II košarkaške lige.

HALA SPORTOVA U LAZAREVCU GLEDALACA: 100

SUDIJE: DIMOVSKI, DAŠIĆ(KRALJEVO), ARSIĆ (ČAČAK)

KK KOLUBARA(LAZAREVAC): VESKOVIĆ 2, PAPIĆ 17, S.SINDJELIĆ 5, ILIĆ(KAP.), DJUKIĆ, JOKIĆ,RADOVIĆ 13, MOMČILOVIĆ 8, DRAŠKOVIĆ 8, V.SINDJELIĆ 13, ŽIVKOVIĆ, ARSENOVIĆ 4. TRENER: DARKO RADOVANOVIĆ

KK RADNIČKI 1950: KOSTIĆ 18, LALOVIĆ 11, DJURDJEVIĆ, NEDELJKOVIĆ, TRIPKOVIĆ 10, STOJANOVIĆ 24, POPOVIĆ 2, J.TANASIJEVIĆ, BELOICA 6, DRAŠKOVIĆ(KAP.) 5, BABIĆ. TRENER: IGOR TODOROVIĆ

Dodaj komentar

Svi komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju svake vrste neće biti objavljeni. Na ovom portalu govor mržnje je strogo zabranjen. Ime i e-mail adresa su obavezni za sve neregistrovane korisnike sajta.
Zadržavamo pravo izbora komentara koji će biti objavljeni.


Sigurnosni kod
Osveži