Trenutno se nalazite na strani: Vesti Sport Odbojka Poraz odbojkaša

Poraz odbojkaša

srbijaodbojkaNakon pobede u prvom meču Grupe C nad Argentinom naši odbojkaši u drugom meču sa istim rivalom poraženi sa 3:0. Srbija nijke ponovila igru iz prvog meča. Narednog vikenda Srbija se sastaje sa selekcijom Finske u Beogradu.

Odličnom igrom i pre svega fantastičnim blokom naši odbojkaši su slavili u prvom meču. U drugom meču ništa nije polazilo za rukom. Argentici koriste stegnutost našeg tima i na kraju zasluženo slave.  Servis nikako nije išao našim odbojkašima. Mnogo grešaka ulilo je dodatnu nesigurnost, čak su i taktički servisi neretko završavali u mreži. Argentici odličnim servisima uspeli da poremete naš prijem.

Argentinci odlično započinju meč. Diktiraju tempo i povećavaju prednost. U prvom setu najveća prednost iznosila je i 6 poena. Naši u nekoliko navrata uspevaju da se približe, ali im domaćini ne dozvoljavaju da stignu do izjednačenja. U finišu seta protivnik ima prednost od 21:19, usledila je serija Gaučosa - 24:20, a potom i 25:21.

Drugi set doneo je najbolju igru naše selekcije. Iako su Argentinci imali 8:5 na prvom tehničkom tajm-autu, Srbija uspeva da do drugog tajm auta izjednači na 14:14. Ipak protivnik ima prednost od 16:14 na pauzi. Naši nastavljaju da sustižu protivnika, ponovo uspevamo da izjednačimo, 21:21. U finišu seta, Argentinci imaju više koncentracije i rešavaju set u svoju korist, 26:24.

Protivnik nastavlja sa dobrom igrom i u trećem setu. Nošeni fanatičnim navijanjem Gaučosi ponovo diktiraju tempo. Naši sve više greše i dozvoljavaju protivniku da održava prednost od tri poena. U završnicu Argentinci ulaze sa 22:18. Rutinski privode set kraju za konačnih 25:20.

Narednog vikenda u Beogradu gostuje selekcija Finske, koja je pretrpela oba poraza protiv Portugalije. Mečevi se igraju u petak i subotu u hali Pionir sa početkom u 20.00 časova.