Trenutno se nalazite na strani: Vesti Sport Odbojka Partizan prvak Srbije

Partizan prvak Srbije

Vojvodina-PartizanCrno beli su šampioni, ubedljivo sa samo dva izgubljena seta u finalnoj seriji savladali su Novosađane. Odbojkaši Partizana osvojili su titulu prvaka Srbije pošto su u Novom Sadu, u trećoj utakmici finalne serije plej-ofa, savladali ekipu domaće Vojvodine sa 3:0 (25:23, 25:22, 25:19). Tutula na koju su u Partizanu čekali punih 20 godina.

U seriji koja je igrana do tri pobede crno-beli su trijumfovali ukupnim rezultatom 3:0, nakon što su prva dva meča na domaćem terenu u Beogradu dobili sa po 3:1. Odbojkaši Partizana osvojili su prvu titulu državnog prvaka posle 20 godina.  Vojvodina je na početku prvog seta bila u vođstvu, ali je Partizan sredinom deonice uspeo da preokrene i do kraja sačuva prednost. Crno-beli su vodili tokom drugog seta, ali su domaći u završnici uspeli da preokrenu na 22:21. Beogradski tim je nakon toga uspeo da izjednači, a zatim i ponovo stekne vođstvo koje mu je donelo dva seta prednosti.

Partizan je dominirao u odlučujućem setu, poveo je sa 14:10, a zatim i sa 20:12 i za 79 minuta igre, posle iskorišćene druge meč lopte, ostvario pobedu.

Prve dve utakmice odigrane su u Beogradu i oba puta Partizan je pobedio sa po 3:1. U prvoj crno-beli su slavili sa 25:17, 24:26, 25:15, 25:21, a u drugoj sa 25:19, 21:25, 30:28, 25:19.

"Bili smo ubedljivi u tri finalne utakmice. Pokazali smo da nismo slučajno bili prvi u regularnom delu prvenstva. Nije bilo lako, Vojvodina u svojim redovima ima kvalitetnih igrača, reprezentativaca.

Čestitam igračima na ozbiljnoj igri. Veliki je uspeh posle tri finalne utakmice osvojiti titulu", rekao je trener Partizana Milan Žarković za RTS.

Jedan od najboljih igrača Partizana u ovoj sezoni Aleksandar Atanasijević rekao je da je želja njegove ekipe za trofejem presudila pobednika.

"Imali smo više želje nego oni i ta želja je odlučila. Zahvalio bih saigračima i treneru koji nas je svih ovih godina bodrio i verovao u nas", rekao je Atanasijević.