Trenutno se nalazite na strani: Vesti Sport Košarka NLB: Zagreb obradovao Zvezdu

NLB: Zagreb obradovao Zvezdu

NLBKošarkaši Zagreba učinili su veliku uslugu Crvenoj zvezdi pobedivši Zadar, prvi put od 2004. godine u gostima! Ekipa Mladena Erjavca je posle mnogo bolje igre tokom većeg dela meča slavila rezultatom 81:71 i, uz utakmicu manje, sa učinkom 9-6, primakla se vodećim ekipama NLB karavana. Zadar, na drugoj strani, i dalje je u problemu, a biće "u kanalu" ukoliko tim Mihaila Uvalina savlada Radnički u Kragujevcu, u četvrtak.

Luka Žorić predvodio je goste sa 20 poena i šest skokova. Renfro je meč završio sa 15 poena, dok je Simon "upisao" 13, uz šest skokova.

Zagreb je sigurno kontrolisao meč od samog početka, vrlo brzo je poveo sa 13:4, da bi početkom druge deonice gosti stekli ubedljivih 15 poena prednosti (24:9). Indisponirani Zadrani su svojih "pet minuta" imali u finišu pomenute četvrtine kada su se približili na "minus šest" (28:34), ali ispostavilo se da je to bio njihov jedini, i poslednji trzaj. U nastavku meča Zagreb je dominirao, a kada je na semaforu, krajem treće četvrtine stajao rezultat 50:66, bilo je jasno da bodovi odlaze u prestonicu Hrvatske.

U prvoj utakmici 16. kola Igokea je savladala Nimburk.