Trenutno se nalazite na strani: Vesti Sport Košarka Utakmica KK RADNIČKI 1950 iz Kragujevca - KK PIROT iz Pirota

Utakmica KK RADNIČKI 1950 iz Kragujevca - KK PIROT iz Pirota

U nedelju, 16. oktobra 2016. godine, u hali Jezero u Kragujevcu, sa početkom u 19:00 časova odigrana je zvanična košarkaška utakmica drugog kola DRUGE MUŠKE LIGE SRBIJE između KK RADNIČKI 1950 iz Kragujevca i KK PIROT iz Pirota.

NESREĆAN PORAZ"CRVENIH"U "JEZERU"

Košarkaši KK Radnički 1950 nesrećno su poraženi u kragujevačkoj hali "Jezero" od ekipe Pirota rezultatom 81:82(22:17,18:20,22:21,19:24). Meč je odigran u okviru II kola II košarkaške lige Srbije. Pred oko 500 gledalaca kragujevčani su snažno zaigrali od samog početka. Čvrsta odbrana u kojoj su prednjačili kapiten Drašković i Kostić,potpomognuti Stojanovićem,dala je rezultat i"crveni"su od starta diktirali ritam,i imali vodjstvo. Posebno je snalažljiv pod košem piroćanaca bio novajlija na pozicji centra Beloica. Goste je predvodio levoruki Filipović u saradnji sa Rašićem, i odmah se videlo da gosti nisu nimalo naivna ekipa, s obzirom da su u prethodnom kolu u Pirotu savladali favorizovanu ekipu Proletera iz Zrenjanina, narednog protivnika našeg tima.

"Crveni"su prvu četvrtinu rešili u svoju korist rezultatom 22:17 i tek se očekivala velika borba. U drugoj četvrtini "probudio"se i Filip Lalović,podsetivši na prošlu sezonu,kada je bio jedan od najboljih igrača Srpske lige Zapad.Njemu uz rame bio je Nedeljković,koji je nastavio tamo gde je stao prošle subote u Užicu.Rasterećeni gosti predvodjeni u ovoj četvrtini razigranim ,omalenim plejmejkerom Ristićem,nisu ustuknuli i na poluvreme se otišlo rezultatom 40:37 u korist našeg tima. Veći deo trećeg perioda bio je najbolje što smo videli od našeg tima večeras.Požrtvovanje i borbenost,bile su glavne odlike čete Igora Todorovića i "crveni"su imali najveću prednost na večerašnjoj utakmici od dvanaest poena razlike 62:50,a "pečat"na tu prednost"udario"je Tripković.Kod nekih igrača u tim trenucima,bio je primetan nedostatak iskustva što su piroćanci umeli da kazne,i smanje prednost kragujevčana,koja je na kraju treće četvrtine iznosila četiri poena-62:58.

Drama je tek usledila u poslednjem delu ove izuzetno uzbudljive utakmice.Smenjivale su se ekipe u vodjstvu,jak tempo utakmice,polako je uzimao danak kod obe ekipe.Bilo je atraktivnih poteza,ali i grešaka kod obeju ekipa.U poslednjih minut i trideset sekundi ušlo se sa prednošću gostiju od tri poena.Sjajni Stojanović je krenuo u solo prodor,poentirao i iznudio slobodno bacanje koje je realizovao.Piroćanci su imali napad koji je realizovao,večeras najefikasniji igrac na terenu Rašić,što se pokazalo kao presudno,jer u preostalih 7,8 sekundi naši momci nisu uspeli da postignu poene,i ostvare drugu drugoligašku povredu.Napomenimo da je naš tim večeras bio lišen pomoći igraca-direktora Nenada Tanasijevića,kome je u prošlonedeljnom duelu polomljen nos,i mi mu ovom prilikom želimo brz oporavak. Nadamo se da će se ovaj nesrećan poraz,negde"vratiti"u nastavku prvenstva,i da neće ostaviti traga na našu ekipu.

U sledećem kolu KK Radnički 1950 gostuje favorizovanoj ekipi Proletera u Zrenjaninu,i vaš reporter ce biti na licu mesta i blagovremeno vas izveštavati.Moramo da istaknemo da je našem klubu učinjena velika čast,jer ce naši prvotimci Janko Tanasijevic,Nikola Kostic I Filip Popović predstavljati Srbiju na svetskom univerzitetskom prvenstvu u dalekoj Kini.

HALA"JEZERO" U KRAGUJEVCU.GLEDALACA: 500

SUDIJE: GRUJIĆ(SMEDEREVO) DJURIĆ,MILIĆEVIĆ(KRUŠEVAC) KK RADNIČKI 1950: KOSTIĆ 16,LALOVIĆ 13,BABIĆ,LAKIĆEVIĆ,NEDELJKOVIĆ 6,TRIPKOVIĆ 10,STOJANOVIĆ 15,POPOVIĆ 2,J.TANASIJEVIĆ,BELOICA 8,DRAŠKOVIĆ(KAP.)9. TRENER:IGOR TODOROVIĆ

KK PIROT: RISTIĆ 8,DJONLIĆ 9,DJORDJEVIĆ ,FILIPOVIĆ 13,JOVANOVIĆ 4,DJORDJEVIĆ ,RAŠIĆ 20,PENDIĆ(KAP.) 3,DJORDJEVIC BORKO 10,RADULOVIĆ,MATOVIĆ 8,STOJANOVIĆ 7. TRENER:MARKO SPASIĆ