Trenutno se nalazite na strani: Vesti Sport Košarka "CRVENI" posle drame ponovo bolji od račanaca

"CRVENI" posle drame ponovo bolji od račanaca

Košarkaši KK Radnički 1950 večeras su u Rači posle produžetka savladali domaći Zekas 75 rezultatom 76:74,po cetvrtinama (20:19,15:17,15:18,18:14,08:06).

Bila je to više nego uzbudljiva utakmica u kojoj su uživali gledaoci u lepo popunjenoj hali u Rači. Počelo je zanimljivo i dinamično. Posle visokog poraza u Čajetini od domaćeg Zlatibora,račanci su želeli da poprave utisak,a veći izazov nisu mogli da imaju,nego što je naša sjajna ekipa, novopečeni drugoligaš. Ekipe su se u prvoj četvrtini smenjivale u vodjstvu. Kod domaćih po običaju odskakao Obradoić, kojem su znacajno pomagali Lalović Veljko i Miloš Savkovic. Kod kragujevčana kapiten Drašković i vanserijsko pojačanje Stojanović su "vodili kolo".

Na prvi odmor se otišlo sa minimalnom prednoscu KK Zekas 75- 20:19,i sve je ukazivalo da će ovo da bude meč "na jednu loptu".

U drugoj četvrtini rasplamsala se još žešća borba.Nošeni frenetičnom ra račnskom publikom, domaći su zaigrali još bolje, želeći da konačno savladaju favorizovane kragujevčane.Mudrom strategu KK Radnički 1950 Igoru Todoroviću je ova utakmica poslužila kao sjajna provera pred predstojeće takmičenje u II ligi, gde će biti mnogo ovakvih neizvesnih utakmica. Na poluvreme se otišlo sa minimalnom prednošću Radničkog 1950, i očekivala se velika borba u nastavku.

U trećem delu,preslikan scenario iz druge četvrtine. Domaći su atakovali,igrali sjajno u odbrani,a naši momci preko Kostića i Lalovića,koji su razigrali Beloicu i Popovića,sprečavali domaće da se rezultatski ne"odlepe".

Pokazalo se večeras da ce kvartet nasih asova Drašković, Lalović, Kostić i posebno Srdjan Stojanović, koji po maštovitosti, racionalnosti i kreativnosti u igri, podseća na naseg proslavljenog reprezentativca Miloša Teodosića, da bude glavna snaga u II ligi. Naravno,da nema igrača-direktora Nenada Tanasijevića-Šoneta i mladjanog Janka Tanasijevića, koji svojom kreacijom daju"šmek"igri našeg tima, ne bi bilo ni uspeha našeg tima. Iskoristio bih priliku da pomenem i čoveka"iz senke"neumornog sekretara KK Radnički 1950 Lazara Jakovljevića-Lakija koji je značajan segment našeg kluba. Na poslednji odmor otišlo se sa prednošću Radničkog 1950 54:50. U poslednjoj deonici tandem Drašković-Stojanović je "postavio stvari na svoje mesto"i očekivala se još jedna sigurna pobeda"Crvenih". Medjutim,tako nisu mislili Obradović, Lalović, Vučković i Savkovic i ušlo se u dramatičnu završnicu. Posle mnogo borbe,utakmica je završena rezultatom 68:68,i ušlo se u produžetak.

"NA KRILIMA ORLA" košarkaši KK Radnički 1950 su u produžetku pokazali kvalitet i dobili ovu zanimljivu utakmicu rezultatom 76:74 a račanci najavli da bi u novoj sezoni Srpske lige Zapad mogli da budu najprijatnije iznenadjenje. Kod domaćih najefikasniji bio je Obradovic sa 20 poena,a u pobednickoj ekipi KK Radnicki 1950 sjajni Stojanović sa 28 i kapiten Drašković 11 poena. Trener KK Radnicki 1950 Igor Todorović može da bude zadovoljan odnosom svojih izabranika prema igri i dresu koji nose, a sledeće provere su zakazane za vikend na već tradicionalnom turniru u Smederevskoj Palanci, odakle ćete imati blagovremene izveštaje.