Trenutno se nalazite na strani: Vesti Sport Košarka KK Radnički do jesenje titule

KK Radnički do jesenje titule

Još jedna ubedljiva pobeda KK Radnički 1950 u okviru dvanaestog kola Prve Regionalne lige zapad. Naši momci nadvisili su ekipu Studenta iz Bajine Bašte rezultatom 96-69 po četvrtinama 27-16, 17-23, 29-17 i 23-13.

U fino popunjenoj hali Gordana-Goca Bogojević momci Igora Todorovića krenuli su u svom stilu da melju protivnika. Petorka Kostić, Blagojević, J.Tanasijević,Todorović i kapiten Drasković dobila je rutinski prvu četvrtinu 27-16. Posebno je ova četvrtina koristila treneru domaćih da uvidi kakve su mogućnosti talentovanog pleja Janka Tanasijevića, koji je odlično dirigovao igrom Radničkog.

Medjutim,u drugoj četvrtini došlo je do opuštanja naših momaka, što su iskoristili Milošević i posebno Švabić koji je šutirao trojke 5/4 i na odmor se otišlo sa vodjstvom kragujevčana 44-39. U trećem delu upalila se crvena mašina, razigrali su se Nedeljković, Lalović, Kostić i Todorović, tako da je domaćin ovu četvrtinu rešio u svoju korist 29-17. U poslednjoj deonici, domaći su posao rutinski priveli kraju, a poseban utisak na utakmici bile su rampe Blagojevica i Tripkovića, zakucavanja Tripkovića i detalj koji je prepunu halu digao na noge elej up Lalovića i Kostića, tako da su jesenji prvaci Prve Regionalne lige zapad egzibicionog igrom savladali goste rezultatom 96-69.Sledeće nedelje kragujevčani gostuju ekipi Uba a drugi deo prvenstva nastavlja se 24. januara.

KK RADNIČKI 1950: KOSTIĆ 14, LALOVIC 12, BLAGOJEVIC 9, NEDELJKOVIĆ 10, ZEC 2, TRIPKOVIĆ 13, RADENKOVIĆ 4, POPOVIĆ 4, J.TANASIJEVIĆ 11, TODOROVIC 12, DRASKOVIĆ 3 I N.TANASIJEVIĆ 2

TRENER: IGOR TODOROVIĆ

KK STUDENT: MILOSEVIĆ 21, ĆITIĆ 7, PANTELIĆ, ČOLIĆ 2, OBRADOVIĆ, V.KREMIĆ 20, DJUKIĆ 3, ŠVABIĆ 14 , J.KREMIC, JOKSOVIĆ 2

TRENER: PREDRAG GAVRILOVIĆ