Trenutno se nalazite na strani: Vesti Sport Fudbal Buđenje 'Trikolora' u završnici rezultirano plasmanom u četvrtfinale! Kraj: Francuska - Nigerija 2:0

Buđenje 'Trikolora' u završnici rezultirano plasmanom u četvrtfinale! Kraj: Francuska - Nigerija 2:0

Reprezentacija Francuske je pobedom nad selekcijom Nigerije od 2:0 obezbedila plasman među osam najboljih ekipa na svetu.

Do 70. minuta igre mogli smo da vidimo bledo izdanje 'Trikolora'. Činilo se da će Afrikanci uspeti da naprave veliko iznenađenje i izbace Francuze sa Svetskog prvenstva. Međutim, gol Pogbe sve je promenio. Veliki psihološki pad kod Nigerijaca uticao je da se u nastavku naprave brojne greške, pa je tako kapiten Jobo pogodio sopstvenu mrežu za konačnih 2:0.

Najava i tok meča:

Danas će se odigrati dva meča osmine finala, a u oba će snage odmeriti afričke i evropske reprezentacije. Prvi na programu je duel Francuske i Nigerije, od 18 časova. Tok ove utakmice možete pratiti UŽIVO na portalu Dnevno.rs
Istorija međusobnih susreta ova dva tima nije bogata. Naprotiv, Francuska i Nigerija su se samo jednom sastali, a u tom okršaju uspešnija je bila afrička selekcija - 1:0. Međutim, za razliku od tog meča koji je bio prijateljski, ovaj danas je mnogo važniji.

Reprezentacija Nigerije brani čast 'Crnog kontinenta', a ujedno se bori da postigne i istorijski uspeh. Tako nešto učinila bi ulaskom u četvrtinu finala. Ipak, igra 'Super Orlova' u grupnoj fazi takmičenja nije blistala, sve do susreta sa Argentincima, kada su pokazali borbenost i velike ambicije da naprave iznenađenje. Uspeli su u tome, jer su se 'Gaučosi' namučili da bi na kraju slavili - 3:2. Upravo su i tom utakmicom najavili da se u osmini finala neće lako predati i da će učiniti sve kako bi postali nova senzacija.

S druge strane, Francuska je veoma motivisana da ove godine napravi 'nešto više'. Trikolori su nam to najavili već u prvom kolu kada su sa lakoćom pobedili Honduras (3:0), a onda u narednom meču deklasirali Švajcarsku - 5:2. Remi sa Ekvadorom nije bio očekivan, ali ne treba vas razočarati, jer je po svemu sudeći selektor Didije Dešan odmarao svoju najjaču ekipu za predstojeće faze takmičenja. U današnji duel Francuzi će od starta krenuti da jurišaju pobedu, a to govori i Dešanov izbor da sa tri napadača bije bitku za četvrtinu finala.

Faza: Osmina finala. Stadion: Nacional Mane Garinča (Brazilija). Sudija: Mark Gajger (SAD). Rezultat: Francuska - Nigerija 2:0. Strelci: 79. minut Pogba 1:0 (Francuska). 92. minut Jobo 2:0 (autogol)

Nigerija: Enjeama, Embrouz, Jobo, Ošaniva, Omeruo, Musa, Onazi, Obi Mikel, Babatunde, Odemvingi, Emenike. Formacija: 4-4-2

Francuska: Loris, Debuši, Varan, Sako, Evra, Sisoko, Kabaj, Matuidi, Valbuena, Žiru, Benzema. Formacija: 4-3-3

Prvo poluvreme:

Prvi sa centra krenuli su Nigerijci. Početak utakmice obeležila je inicijativa Francuza da stignu do ranog vođstva, pa je odbrana Afrikanaca imala dosta zadataka da spreči napade 'Trikolora'. S druge strane 'Super Orlovi' su pokušali da prete iz brzih kontri i eventualnih prekida.
Ipak, za 15 minuta igre nismo videli ni jednu pravu i izglednu priliku. U 19. minutu videli smo odličnu akciju Nigerijaca, koja je realizovana golom Eminikea, ali iz ofsajd pozicije, pa je pogodak poništen. Interesantnih 20 minuta, možda ne sa mnogo udaraca u okvir gola, ali igra je bila dinamična i ofanzivna. U 22. minutu Pogba se našao u idealnoj šansi, ali je direktno šutirao u golmana Enjeama.U finišu prvog poluvremena delovalo je da Francuzi imaju više energije, ali i dalje bez prave završnice i opasnih akcija...

Drugo poluvreme:

U 55. minutu Onazi napušta igru zbog povrede koju je zadobio posle veoma oštrog starta Matuidija. Sudija je Francuzu pokazao žuti karton, koji je sa pravom mogao da bude i crveni, jer je prekršaj bio poprilično nesportski.U 69. minutu, možda i najbolja akcije pored one Pogbine. Benzema je imao priliku da dovede Francusku u vođstvo, ali je njegov (neprezican) šut odranio Enjeama, a onda Moses loptu 'skinuo' sa gol linije.
Nastavlj se pritisak 'Trikolora', iskusni Enjeam i dalje čuva mrežu 'Super Orlova'. Ipak, nije mogao više da izdrži pritisak.... GOOOOOOOL! 1:0 Pogba! Svašta se izdešavalo u kaznenom prostoru Nigerijaca. Stativa, pa prečka, da bi posle lošeg 'boksovanja' Enjeame, Pogba sačekao loptu i glavom zatresao mrežu za vođstvo 'Trikolora'.
GOOOOOOOL! 2:0, Autiogol Joboa sve je rešio, Francuska ide u četvrtfinale!
Jobo je neslavno završio učešće na Mundijalu, autogolom u 93. minutu utakmice. Ubacio je loptu sa desnog boka Valbuena, Grizman je bio ispred Joboa i od njega se lopta odbila pravo u malu mrežu za razrešenje dilema o ishodu meča.

Izvor:DNEVNO.RS