Trenutno se nalazite na strani: Vesti Info Grad Kragujevac Pobeda Azura u Kragujevcu

Pobeda Azura u Kragujevcu

mirko jovanovic osUčenici šesnaest kragujevačkih osnovnih škola takmičile su se za titulu evropskog prvaka u fudbalu, po rasporedu utakmica koje su se igrali u Ukrajini i Poljskoj. I finale su stigle ekipe Italije i Holandije. Reprezentacija Italije, koju su predstavljali dečaci iz Osnovne škole "Mirko Jovanović", pobednik je paralelnog evropskog prvenstva, koje je igrano u Kragujevcu proteklih devetnaest dana.

Azuri su u finalu savladali Holandiju, za koju su igrali fudbaleri Osnovne škole "Dragiša Mihajlović", rezultatom 4 : 2.

"Italijani" su od početka igrali ofanzivno i, za samo osam minuta, postigli tri gola. U 25. minutu "Holanđani" su uspeli da smanje prednost, ali su Azuri pred kraj prvog poluvremena, postigli još jedan pogodak.

U 35. minutu drugog poluvremena, "Holanđani" su postigli drugi pogodak za svoju ekipu i ublažili poraz.

Na Paralelnom evropskom prvenstvu u fudbalu, u organizaciji Dečjih sportskih igara a pod pokroviteljstvom grada Kragujevca, odigrano je dvadeset šest utakmica.